Разложите на множители а) 5 а-5b+c (a-b)

б) 25b^2 - (b-5) ^2

+5
Ответы (2)
  1. 29 августа, 05:27
    0
    A

    5 (a-b) + c (a-b) = (a-b) (5+c)

    b

    (5b-b+5) (5b+b-5) = (4b+5) (6b-5)
  2. 29 августа, 06:36
    0
    а) 5a-5b+c (a-b) = 5 (a-b) + c (a-b) = (a-b) (5+c).

    б) 25b² - (b-5) ² = (5b-b+5) (5b+b-5) = (4b+5) (6b-5).