Решите: (a-5) (a-3) = a^2-3a-5a+15=a^2-8a+15

+2
Ответы (1)
  1. 9 декабря, 05:20
    0
    D=8^2-4*15=64-60=4=2^2

    a1 = - 8 + 2/2=-6/2=-3

    a2=-8-2/2=-10/2=-5