Найти f' (0) :

F (x) = 2x/2+x - 3sinx

+4
Ответы (1)
  1. 13 сентября, 14:39
    0
    Изходя из формул (a-b) ' = a' - b' и (a/b) ' = (a'b-b'a) / (b^2)

    F' (x) = (2 (2+x) - 2x) / (4+4x+x^2) = 4 / (4+4x+x^2)

    F' (0) = 4/4 = 1