10 * (2y-8) = 4 (10y-20)

3y + (y-2) = 2 * (2y-1)

6y - (2y-38) = 4y

+5
Ответы (1)
  1. 9 мая, 12:11
    0
    1)

    20 у-80=40 у-80

    20 у-40 у=-80+80

    -20 у=0

    у=0/-20

    у=0

    2)

    3 у2 (в квадрате) - 6 у=4 у-2

    3 у2-6 у-4 у=-3

    Зу2-10 у=-3

    3y2-10y+3=0

    D=100-4*3*3=100-36=64

    у (1,2) = 10+-8 (корень из 64) / 6

    у (1) = 1/3

    у (2) = 3