Разложите на множители 1) y (a-b) + a-b

2) 3ax-3bx+4ay-4by

+3
Ответы (2)
  1. 17 апреля, 19:19
    0
    1) y (a-b) + a-b=y (a-b) + 1 (a-b) = (y+1) (a-b)

    2) 3ax-3bx+4ay-4by=3x (a-b) + 4y (a-b) = (3x+4y) (a-b)
  2. 17 апреля, 20:19
    0
    1) (a-b) (y+1)

    2) 3x (a-b) + 4y (a-b) = (a-b) (3x+4y)