Докажите тождество

4) 1/9 (3y-27) - 2 (1/12y-1,5) = 1/6y

+5
Ответы (1)
  1. 3 сентября, 07:37
    0
    3/9 у-27/9 - 2/12 у+3 = 1/6 у

    2/6 у-3-1/6 у+3=1/6 у

    1/6 у=1/6 у