Упростите выражения:

(2√6-4√3+5√2-1/4-√8) * 3√6

+3
Ответы (1)
  1. 17 апреля, 06:27
    0
    (2√6-4√3+5√2-1/4-√8) * 3√6=

    (2√6-4√3+5√2-1/4-2√2) * 3√6=

    (2√6-4√3+3√2-1/4) * 3√6=

    6*6-12√18+9√12-3/4√6=

    36-12*3√2+9*2√3-3/4√6=

    36-36√2+18√3-3/4√6=

    36 (1-√2) + 3√3 (6-1/4√2) =

    3 (12 (1-√2) + √3 (6-1/4√2))