Разложите на множители а^2+4b^2-9 с^2-4 аb

+3
Ответы (1)
  1. 24 августа, 05:53
    0
    (a²-4ab+4b²) - 9c² = (a-2b) ² - 9c² = ((a-2b) - 3c) * ((a-2b) + 3c)