Разложите на множители х^3+y^6

+5
Ответы (1)
  1. 29 августа, 14:53
    -1
    По формуле a³+b³ = (a+b) (a²-ab+b²)

    =x³ + (y²) ³ = (x+y²) (x²-xy²+y^4)