Пример. 8,5 * (4,2-6,97) - 7,32: (-2,4) + (-4,2) : 2,8

+5
Ответы (1)
  1. 22 августа, 01:29
    0
    1) 4,2-6,97=-2,77. 2) 8,5 * (-2,77) - 23,545. 3) - 7,32: (-2,4) = 3,05. 4) - 4,2:2,8=-1,5. 5) - 23,545+3,05=-20,495. 6) - 20,495-1,5=-21,995