Разложите на множители:

A) x^4+x^3y-xy^3-y^4

B) xy^2-by^2-ax+ab+y^2-a

C) x^2-3x+6-2x

+3
Ответы (1)
  1. 19 июля, 07:07
    +1
    А) = x^3 (x+y) - y^3 (x+y) = (x^3-y^3) (x+y)

    B) = (xy^2-by^2+y^2) - (ax-ab+a) = y^2 (x-b+1) - a (x-b+1) = (y^2-a) (x-b+1)

    C) = (x^2-2x) + (6-3x) = x (x-2) + 3 (2-x) = x (x-2) - 3 (x-2) = (x-2) (x-3)