Разложите на множители трехчлен: 1) х²+х-2 2) t²-9t+18 3) 5y²-6y+1 4) 6z²-5z+1

+2
Ответы (1)
  1. 13 сентября, 00:23
    0
    X^2 + x-2 = (x+2) (x-1)

    t^2-9t+18 = (t-3) (t-6)

    5y^2-6y+1=5 (y-2/5) (y-2)

    6z^2-5z+1=6 (z-2/3) (z-1)