Разложите на множители:

3) x^2 (b-2) + y (2 - b)

4) 2m (a - 3) - 5c (3-a)

5) (a+b) ^3 - a (a+b) ^2

+2
Ответы (1)
  1. 6 декабря, 21:24
    0
    Решение

    3) x^2 (b-2) + y (2 - b) = (b - a) * (x² - y)

    4) 2m (a - 3) - 5c (3-a) = (a - 3) * (2m + 5c)

    5) (a+b) ^3 - a (a+b) ^2 = (a + b) ² * (a + b - a) = b * (a + b) * (a + b)