Разложите на множители:

(а + 9) ^2 + 2 а (а+9)

+3
Ответы (1)
  1. 20 августа, 14:45
    0
    = (a + 9) (a + 9 + 2a) = (a + 9) (3a + 9) = 3 (a + 3) (a + 9)