Разложите на множители:

х-у-2 х²+2 у²

5 а²+20 а + 20

+4
Ответы (2)
  1. 22 января, 11:15
    0
    X-y-2x^2+2y^2=-x (2x-1) + y (2y-1)

    5a^2+20a+20 = 5 (a (a+4) + 4)
  2. 22 января, 11:32
    0
    1) x-y-2x²+2y²=x-2x²-y+2y²=x * (1-2x) - y * (1-2y)

    2) 5a²+20a+20=5 * (a²+4a+4) = 5 * (a+2) ²