Разложи на множители: 196t² - (t-p) ²

+2
Ответы (1)
  1. 31 марта, 10:08
    0
    196t² - (t-p) ² = (14t - (t-p)) (14t + (t-p) = (14t-t+p) (14t-t+p) = (13t+p) ²=169t²+26tp+p²