Разложите на множетели 5 х^+3 х-2

+1
Ответы (1)
  1. 30 декабря, 08:27
    0
    5x^2+3x-2=0

    a=5; b=3; c=-2

    D=3^2-4*5 * (-2) = 9+40=49

    x1=-3+7/2*5=4/10=2/5

    x2=-3-7/2*5=-10/10=-1

    x1=2/5

    x2=-1