Выполните действия:

1) 4a * (1/2a^2-2) ^2-a^5+16a

2) 3mn * (m^2-n^2) ^2+6 (mn) ^3

3) 16 - (a-c) ^2

4) c^3-c (2-3c) ^2

Разложите на множители:

(2a+5) ^2-36

+5
Ответы (1)
  1. 13 мая, 10:30
    0
    1) 2 а^6-8 а^2 - а^5 + 16 а

    2) 3m^3n - 3mn^3

    3) 16 - (a^2 - c^2) = 16-a^2 + c^2

    4) c^3 - 2c^2 + 3c^4

    (2a+5) ^2-36=2a^2 + 25 - 36=2a^2 - 11