1. sin 3x = sin x

2. 2 cos^2 x + 5 cos x + 2 = 0

+1
Ответы (1)
  1. 13 марта, 15:45
    0
    1) sin3x-sinx=0

    sin2x=0

    2x=nk

    x=nk/2

    2) cosx=a

    2a^2+5a+2=0

    D=5^2-4*2*2=25-16=9

    a1=-5+3/4=-1/2=-0,5

    a2=-5-3/4=-2

    cosx=-0,5

    x=n-arccos (-0,5) + 2nk