Докажите тождество tgt/tgt+ctgt=sin^2t

+5
Ответы (1)
  1. 8 февраля, 23:39
    0
    Tgt / (tgt+ctgt) = tgt / (sint/cost+cost/sint) =

    =tgt / ((sin²t+cos²t) / (sint*cost)) = tgt / (1 / (sint*cost) =

    (sint/cost) * (sint*cost) ≡sin²t.