1) 2x+3/5+3x-1/2=2x

2) 8 х-5/3-3 х-1/2=2 х

+3
Ответы (1)
  1. 14 июля, 20:16
    0
    1) 2 х+3/5+3 х-1/2=2 х

    2 х+3 х-2 х=-3/5+1/2

    3 х=-6/10+5/10

    3 х=-1/10

    х=-1/30