Алгебра 7 класс.

a) 3x*2y+5x*2y+6x*2y

+1
Ответы (2)
  1. 22 декабря, 09:58
    0
    2y (3x+5x+6x) = 2y (14x) = 28xy
  2. 22 декабря, 10:37
    0
    Выносим 2 у за скобки:

    a) 3x*2y+5x*2y+6x*2y=2y (3 х+5 х+6 х) = 2 у*14 у