12 : 4/5x = 20 : 1/4

+1
Ответы (1)
  1. 18 июля, 20:39
    0
    12 : 4/5 х = 20 : 1/4

    12 : 4/5 х = 20 * 4 = 80

    4/5 х=12 : 80 = 3/20

    х = 3/20 : 4/5 = 3/20 * 5/4

    х = 3/16