Упростите выражение:

(y²-2y) ²-y² (y+3) (y-3) + 2y (2y²+5)

+2
Ответы (1)
  1. 3 июля, 16:49
    0
    Y^4 - 4y^3 + 4y^2 - y^2 (y^2 - 9) + 4y^3 + 10y = y^4 + 4y^2 + 10y - y^4 + 9y^2=

    = 13y^2 + 10y