Разложите на множители х2-4 х-32

+5
Ответы (1)
  1. 6 ноября, 19:34
    0
    Х²-4 х-32=х²-8 х+4 х-32 = (х²-8 х) - (8 х-32) = х (х-8) - 4 (х-8) = (х-8) (х-4)