Разложите на множители:

1) a^2 y^2-x^6

2) а^3 - a^2 b + ab^2-b^3

3) 3b+bc+3ac+9a

4) c^2-6c+9-4x^2

+1
Ответы (1)
  1. 14 апреля, 13:31
    0
    1) a^2 y^2-x^6 = (ay-x³) (ay+x³)

    2) а^3 - a^2 b + ab^2-b^3=a² (a-b) + b² (a-b) = (a-b) (a²+b²)

    3) 3b+bc+3ac+9a=b (3+c) + 3a (c+3) = (3+c) (b+3a)

    4) c^2-6c+9-4x^2 (c-3) ² - (2x) ² = (c-3-2x) (c-3+2x)