Разложите на множители:a^-b^+2 (a+b) ^; b^-c^-10 (b-c) ^; :

+1
Ответы (1)
  1. 13 января, 23:11
    0
    (a-b) (a+b) + 2 (a+b) ² = (a+b) (a-b+2a+2b) = (a+b) (3a+b)

    (b-c) (b+c) - 10 (b-c) ² = (b-c) (b+c-10b+10c) = (b-c) (11c-9b)