Разложите на множители:

а) 5 а² + 10 аb + 5b²

b) - 12x³ + 12x² - 3x

c) 8a³ - b³ + 4ab + b²

+4
Ответы (1)
  1. 23 августа, 23:22
    0
    А) 5 а² + 10 аb + 5b²=5 (a²+2ab+b²) = 5 (a+b) ²

    b) - 12x³ + 12x² - 3x=-3x (4x²-4x+1) = - 3x (2x-1) ²