1. Упростите выражения:

а) 10x²y * (-3xy³) ³;

б) (x+4y) ² - (4y-x) (x+4y) ;

2. Разложите на множители:

а) ab³-9a³b;

б) - 25a+10a²-a³;

+4
Ответы (1)
  1. 9 октября, 17:46
    +1
    1. a) 10x²y * (-27) x³y⁹=-270x⁵y¹⁰

    b) (x+4y) ² - (4y-x) (x+4y) = x²+8xy+16y²-16y²+x²=2x²+8xy

    2. a) ab³-9a³b=ab (b²-9a²)

    b) - 25a+10a²-a³=a (-25+10a-a²)