Разложите на множители:

1) 6 а²+ав-5 а

2) 16 а²-9

3) 3 х³-75 х

4) 2 х²+4 ху+2 у²

+1
Ответы (1)
  1. 14 декабря, 21:16
    0
    2) 16 а²-9 = (4a-3) (4a+3)

    3) 3 х³-75 х=3x (x-5) (x+5)

    4) 2 х²+4 ху+2 у²=2 (x+y) ²