2 х²у * (у²-3 ху²+х) помогите

+2
Ответы (1)
  1. 7 января, 08:07
    0
    2 х²у· (у²-3 ху²+х) = 2x²y·y²+2x²y· (-3xy²) + 2x²y·x=2x²y³-6x³y³+2x³y=

    =-6x³y³+2x²y³+2x³y