Разложите на множители: 3a-3b-b^2+2ab-a^2

+3
Ответы (1)
  1. 25 февраля, 11:16
    0
    3a-3b-b²+2ab-a²=3 (a-b) - (a²-2ab+b²) = 3 (a-b) - (a-b) (a-b) =

    = (a-b) (3-a+b)