Решить уравнения

(3 х-4 а) ^2 = (х+2 а) ^2

+3
Ответы (1)
  1. 25 июля, 09:56
    0
    9x^2-24ax+16a^2=x^2+4ax+4a^2

    8x^2 - 28ax + 11a^2 = 0