Разложите на множители:

1. x²-6x+9;

2. 16-9y²;

3. 4x²+4x+1;

4. 36m⁴-25n²;

5. a⁴-16.

+4
Ответы (1)
  1. 4 февраля, 01:38
    0
    1. x²-6x+9 = (x-3) ².

    2. 16-9y² = (4-3y) (4+3y).

    3. 4x²+4x+1 = (2x+1) ².

    4. 36m⁴-25n² = (6m²-5n) (6m²+5n).

    5. a⁴-16 = (a ²-4) (a²+4) = (a-2) (a+2) (a²+4).