Выполните действия:

1). (a+b) ^2 - (a-b) (a+b)

2). (x-1) (x+1) - x (x-3)

Разложите на множители:

3). 3a^2-6ab+3b^2

Решите уравнение:

4). x^2+7x=0

5). x^2-25=0

+5
Ответы (1)
  1. 19 мая, 15:52
    0
    1) (a+b) ˇ2 - (a-b) (a+b) = (aˇ2+2ab+bˇ2) - (aˇ2-bˇ2) =

    = (aˇ2+2ab+bˇ2-aˇ2+bˇ2=2ab+bˇ2=b (2a+b)

    2) (x-1) (x+1) - x (x-3) = (xˇ2-1) - xˇ2+3x=xˇ2-1-xˇ2+3x=3x-1

    3) 3aˇ2-6ab+3bˇ2=3 (aˇ2-2ab+bˇ2) = 3 (a-b) (a-b) = 3. (a-b) ˇ2

    4) xˇ2+7x=0, x (x+7) = 0, x1=0, x2=-7

    5) xˇ2-25=0, (x+5) (x-5) = 0, x1=-5, x2=5