A^3+b^3/b^2-a^2

/ это черта дроби

+5
Ответы (1)
  1. 14 января, 06:24
    0
    A^3+b^3 = (a+b) (a^2-ab+b^2)

    b^2-a^2 = (b-a) (b+a)

    (a+b) (a^2-ab+b^2) / (b-a) (b+a) = a^2-ab+b^2/b-a