3x-4 дробь3 - 5-2xдробь2=1

+3
Ответы (1)
  1. 6 апреля, 23:27
    0
    (3 х - 4) / 3 - (5 - 2 х) / 2 = 1

    Общий знаменатель 6

    2 (3 х - 4) - 3 (5 - 2 х) = 6

    6 х - 8 - 15 + 6 х = 6

    12 х = 6 + 23

    х = 29 : 12

    х = 2 5/12