Разложи на множители s^2-r^2-26s+169

+5
Ответы (1)
  1. 9 мая, 07:53
    +1
    Sˇ2-rˇ2-26s+169 = (sˇ2-26s+169) - rˇ2=

    = (s-13) ˇ2-rˇ2 = (s-13+r) (s-13-r)