Упростите выражения:

а) 12 р² + 5 р (1 - 1 р)

б) 3 а³ - 2 а (1 + 2 а²)

в) - 15 у³ - 3 у (1 - 5 у²)

г) 6m (m³ - n³) - 1,2m⁴

д) 6a (a - 1) - 2a² (3 - a)

е) 6p (5p² + p) + 15p² (2 - p)

ж) - 3m (m + n²) + m (3m - n²)

з) 2y (y² - x) - 2x (x² - y)

+4
Ответы (1)
  1. 24 января, 20:21
    0
    А) 12 р² + 5 р (1 - 1 р) = 2 р²+5 р-5 р² = 5 р-3 р²

    б) 3 а³ - 2 а (1 + 2 а²) = 3 а³-2 а-4 а³ = - 2 а-а³

    в) - 15 у³ - 3 у (1 - 5 у²) = - 15 у³-3 у+15 у³ = - 3 у

    г) 6m (m³ - n³) - 1,2m⁴ = 6m⁴-6mn³-1,2m⁴ = 4,8m⁴-6mn³

    д) 6a (a - 1) - 2a² (3 - a) = 6 а²-6 а-6 а²+2 а³ = 2 а³-6 а

    е) 6p (5p² + p) + 15p² (2 - p) = 30 р³+6 р²+30 р²-15 р³ = 15 р³+36 р²

    ж) - 3m (m + n²) + m (3m - n²) = - 3m²-3mn²+3m²-mn² = - 4mn²

    з) 2y (y² - x) - 2x (x² - y) = 2 у³-2 ху-2 х³+2 ху = 2 у³-2 х³