9 цел1/6: (4 цел1/3-8) + 24*3/8

+5
Ответы (1)
  1. 28 августа, 03:16
    0
    9 1/6: (4 1/3-8) + 24*3/8=6,5

    1) 4 1/3-8=-3 2/3

    2) 9 1/6: (-3 2/3) = - 55/6*3/11=-5/2=-2 1/2

    3) 24*3/8=9

    4) - 2 1/2+9=6,5