Решите уравнение x^2+x=56

+2
Ответы (2)
  1. 3 сентября, 00:52
    0
    X²+x-56=0

    D=1-4*1 * (-56) = 1+224=225; D²=15

    x1 = (-1+15) / 2=7

    x2 = (-1-15) / 2=-8
  2. 3 сентября, 01:47
    0
    (x в квадрате + x) 56 = (x в квадрате + x) * 56=х в квадрате * 56+х * 56=56 х в квадрате + 56 х=56 * х * (х+1)