Разложи на множители s2-k2+12s+36

+5
Ответы (1)
  1. 5 июня, 22:51
    -1
    Sˇ2-kˇ2+12s+36 = (sˇ2+12s+36) - kˇ2 = (s+6) ˇ2-kˇ2=

    = (s+6+k) (s+6-k)