Cos (L-B+П/2) + 2sin (L+П) cos (B-П), если A=0,1 П; В=0,15 П

+3
Ответы (1)
  1. 9 июля, 13:08
    0
    -sin (L-B) + 2sinL*cosB - sinLcosB+cosLsinB+2sinLcosB cosLsinB+sinLcosB=sin (L+B) sin (0,1π+0,15π) sinπ/4=√2/2