Разложите на моножетели многочлен 8a^2-2ab-4ac+bc

+1
Ответы (2)
  1. 26 мая, 12:46
    0
    8a^2-2ab-4ac+bc=4 а (2 а-с) + b (c-2a) = 4 а (2 а-с) - b (2a-c) = (2 а-с) (4a-b)
  2. 26 мая, 14:01
    0
    4a (2a-c) - b (2a-c) = (4a-b) (2a-c)