Решите уравнение

3^2x-1+3^2x=108

+3
Ответы (2)
  1. 2 февраля, 05:27
    0
    Označajem takto: a na 3 = a. a. a, 3 na 4 = 3.3.3.3 itd.

    3 na (2x-1) + 3 na (2x = 108

    3 na 2x. 3 na (-1) + 3 na (2x) = 108

    3 na (2x) / 3 + 3 na (2x) = 108

    3 na (2x). (1/3+1) = 108

    3 na (2x). 4/3=108

    3 na (2x) = 81

    3 na (2x) = 3 na 4

    2x = 4

    x = 2
  2. 2 февраля, 07:02
    0
    3^ (2x-1) * (1+3^2x-2x+1)) = 108 или 3^ (2x-1) * 4=108