Упростить выражение:

З/4 х • 8/9 у

+4
Ответы (2)
  1. 25 октября, 10:37
    0
    Ху * (3*8) / (4*9) = 2 ху/3
  2. 25 октября, 11:21
    0
    3/4 х * 8/9 у = 24/36 ху = 2/3 ху.