Разложите на множители:

1) 36x^3-c

2) 2a^2+8ab+8b^2

3) a^4-1

4) y-100y^2

5) 7a^2-14ab+7b^2

6) 16-y^4

+4
Ответы (1)
  1. 12 ноября, 23:39
    0
    2) 2a^2+8ab+8b^2=2 (a+2b) ²

    3) a^4-1 = (a-1) (a+1) (a²+1)

    4) y-100y^2=y (1-100y)

    5) 7a^2-14ab+7b^2=7 (a-b) ²

    6) 16-y^4 = (2-y) (2+y) (4+y²)