Разложите на множители:

5 а^2-20 аb

7x^3-14x^5

+3
Ответы (2)
  1. 11 июня, 03:10
    0
    А (5 а-20b) = 5a (a-4b)

    x^3 (7-14x^2) = 7x^3 (1-2x^2)
  2. 11 июня, 04:54
    0
    5a (a-4b)

    7x (x^2-2x^4) = 7x^3 (1-2x^2)