а) 4 х=60 б) 10z=17 в) 5u=-7 г) 6y=-18 д) - 2 х=6 е) - 8t=-2

+1
Ответы (1)
  1. 26 мая, 16:42
    0
    A) 4x=60

    x=60/4=15

    b) 10z=17

    z=17/10=1.7

    в) 5u=-7

    u=-7/5=-1.4

    г) 6y=-18

    y=-18/6=-3

    д) - 2x=6

    x=-6/2=-3

    е) - 8t=-2

    t=2/8=0.25