Упростите выражение (x-2) (x-3) - (x-1) ².

прошу!

+1
Ответы (2)
  1. 30 ноября, 17:18
    0
    (x-2) (x-3) - (x-1) ²=-3x+5

    1) (x-1) ² = (x-1) (x-1) = x²-x-x+1=x²-2x+1

    2) (x-2) (x-3) = x²-3x-2x+6=x²-5x+6

    3) (x²-5x+6) - (x²-2x+1) = x²-5x+6-x²+2x-1=-3x+5
  2. 30 ноября, 17:56
    0
    Решение:

    x в квадрате - 3x - 2x+6 - (x в квадрате-2x+1) равно х в квадрате-3 х-2 х+6-х в квадрате+2 х-1 равно - 3 х+5.

    Ответ:-3 х+5